جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

دوره نقاهت در هر فردی متفاوت است ولی به طور معمول دوره بهبود و ترمیم بینی بعد از جراحی بینی در افراد سیگاری ، طولانی تر از افراد غیر سیگاری می باشد.

سیگار کشیدن باعث تنگ تر شدن رگ های رساننده خون به قلب می شود وهمین امر باعث می شود تا خون مورد نیاز به قلب نرسد و فرد مبتلا به بیماری های قلبی شود .

حتی در مواردی نرسیدن خون به قلب باعث می شود تا فرد سکته کند.

رگ های رساننده خون به پوست در افراد سیگاری تنگ تر از افراد عادی است به همین علت است که می گویند سیگار باعث خراب شدن پوست می شود.

جراحی بینی در افراد سیگاری

تاثیر سیگار در دوره نقاهت

بعد از جراحی بینی ، بلافاصله ترمیم محل هایی که برای جراحی بینی یا رینوپلاستی برش زده شده شده اند آغاز می شود .

به علت اینکه خون رسانی در افراد سیگار ضعیف تر و آهسته تر استبه طور معمول این افراد برای ترمیم بینی نیاز به زمان بیشتری دارند .

در اصل علت اینکه افراد سیگاری دوره ترمیم طولانی تری دارند ، خون رسانی ضعیف به پوست است.

حداقل دو هفته پیش از انجام جراحی بینی و دو هفته پس از انجام جراحی بینی استفاده نکردن از سیگار می تواند روند بهبودی را عادی پیش ببرد .

بنابراین نیاز است تا فرد حداقل دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از هیچ گونه دخانیاتی استفاده نکند.

تاثیر سیگار و دخانیت بر روی بدن بسیار زیاد است به همین دلیل جراح بینی تاکید زیادی دارد که مصرف سیگار و دیگر دخانیات حداقل دو هفته الی چهار هفته پس از عمل بینی قطع شود تا مشکلی در حین جراحی بینی یا پس از جراحی بینی به وجود نیاید .

در اصل نیکوتین درون سیگار است که تاثیرات منفی بر بدن دارد و دود سیگار یا دود هر نوع دخانیات دیگری تاثیر منفی بسیار زیادی در روند بهبودی ندارد .

تاثیر قلیان بر عمل بینی

افرادی که قلیان ، سیگار یا هر نوع دخانیات دیگری مصرف می کنند به طور معمول سخت تر از بیماران دیگر بی هوش می شود و ریسک به هوش آمدن نیز در آن ها بالاست .

همچنین سیگار و قلیان خطرات زیادی دارد و باعث می شود ورم نوک بینی بعد از عمل بینی دیرتر رفع شود.

متاسفانه برخی ها افراد از عوارض قلیان اطلاعی ندارند و می گویند از سیگار بهتر است ولی قلیان یکی از دخانیات قوی می باشد و مانند سیگار تاثیرات منفی بر روی بدن دارد .

دکتر احمد خاص احمدی
جراح و متخصص گوش و گلو و بینی
جراح سر و گردن – جراح زیبایی و ترمیمی بینی

108 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.